Декоративні дерева Україна: екзотичний бамбук

Декоративні дерева Україна на сьогоднішній день здобувають все більшу популярність при створенні ландшафтного дизайну. Особливу прихильність садівників, дизайнерів та й просто бажаючих гарно оформити ділянку здобув бамбук.  Ця екзотична для нашого континенту рослина дуже швидко зростає й ідеально підходить для створення цікавих дизайнерських композицій.

Бамбук (Bambusa) - це рослина, яка має тверде стебло зеленого кольору, вгорі якого знаходиться листя ланцетної форми і рідке суцвіття. Бамбук, що росте у дикій природі, може досягати у висоту до 50 м.

 Популярні види і сорти бамбука

Саза (Sasa) - цей вид бамбука об'єднує близько 70 підвидів різних рослин. Зазвичай він формує густі зарості, а у висоту росте максимум до 250 см. Листя або листові пластини цього дерева мають овальну форму. Влітку і навесні їх колір досягає насичено-зеленого відтінку. Представлений вид часто зустрічається в природі Азії.

Фаргезія (Fargesia) - це китайський гірський бамбук, що утворює негусті кущі, але з великою кількістю стебел. Висота такого виду - не менше 500 см, листя буває насичено-зеленого кольору ланцетної форми. Їх максимальна довжина - 10 см, а ширина - 1,5 см. Восени змінює своє забарвлення на жовтувато-зелений колір.

Популярні підвиди: Фаргезія блискуча (Fargesia nitida): Айзенах, МакКлюе Грейт Уолл, Нимфенбург; Фаргезія Мюріель (Fargesia murielae): Сімба, Джамбо, Бімбо.

Філлостахіс (Phyllostachys) - вид бамбука, що поєднує в собі ще 36 підвидів (сортів). Його пагони бувають рифленими або сплющеними у формі циліндра: жовтого, синього, зеленого або чорного забарвлення. Ця рослина невисока - зростає до 550 см.

Популярні підвиди: Філлостахіс золотисто-жолобчастий (Phyllostachys aureosulcata), чорний (Phyllostachys nigra), мосо (Bambusa moso).

Плейобластус (Pleioblastus) - підвид бамбука, що виростає невеликим і об'єднує близько 20 видів. Рослина морозостійка і любить тінь, однак при посадці слід вибрати сонячне місце. Родиною цього виду є Японія та Китай.

Популярними видами для культивування є: Плейобластус Симона (Pleioblastus simonii) і строкатий (Pleioblastus variegatus).

Бамбук звичайний (Bambusa vulgaris) - рослина, що має пагони жовтого кольору. Його висота може досягати 20 м, товщина пагонів при цьому варіюється в межах 4-10 см. Майже не цвіте, тому для розмноження слід використовувати різні вегетативні способи.

Популярними сортами є: Стріата, Вамін, Віттата, Макула, Ауреоваріегата.

Ми пропонуємо купити саджанці декоративних чагарників в українському розпліднику СакураСад - єдиної в Україні митно-брокерської фірми, що має власний карантинний майданчик і може імпортувати рослини на себе. Асортимент величезний - багато видів бамбука, а також листяних, хвойних дерев і чагарників.

Більш детальну інформацію дивіться на нашому сайті.